Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-14 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100 € a máte dopravu ZADARMO
 1. Úvod
 2. Blog
 3. BABY BLOG
 4. Sprievodca nákupom základne Isofix: všetko, čo potrebujete vedieť

Potrebujete poradiť?

Sprievodca nákupom základne Isofix: všetko, čo potrebujete vedieť

Deti musia vždy cestovať autom so schváleným detským zadržiavacím systémom (SRI) prispôsobeným ich hmotnosti a veľkosti. Patria sem novorodenci, ktorí nikdy nemôžu cestovať v náručí, ani keď opúšťajú nemocnicu. Najpohodlnejším spôsobom, ako nainštalovať autosedačku skupiny 0+ pre novorodencov, je zakúpenie základne Isofix , ktorá vám umožní umiestniť detskú prepravku alebo kočík, aby ste s ňou mohli cestovať úplne bezpečne. Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky.

Čo je to základňa Isofix?

Základňa Isofix je zariadenie, ktoré sa pripevňuje k sedadlu vozidla na rýchlu a ľahkú inštaláciu detského zadržiavacieho systému do vozidla. Tieto typy autosedačiek pre novorodencov zodpovedajú skupine 0+ a sú známe aj ako detské kočíky alebo prenosné tašky. Výhodou je, že ich môžete umiestniť a vybrať z vozidla bez pohybu dieťaťa: jednoducho uvoľníte držanie a vezmete dieťa do kočíka tak, že ho uchopíte za rukoväť alebo potom pripevníte na detský kočík. Týmto spôsobom môžete počas spánku presúvať svoje dieťa z jedného miesta na druhé bez toho, aby o tom vedel.

 

Obrázok 3 Základne článkov Isofix.png

Základňa nosiča pre deti používa kotvové úchytky Isofix, ktoré sú povinné vo všetkých automobiloch vyrobených od roku 2012. Týmto spôsobom je detská sedačka pevne pripevnená k konštrukcii vozidla, namiesto toho, aby ho pripevňovala bezpečnostným pásom ako predtým. , čo ponúka vyššiu bezpečnosť.

Aké sú výhody základne Isofix?

Hlavnými výhodami báz ISOFIX sú:

 • Väčšia ochrana: Vďaka kotviacemu systému Isofix, ktorý je súčasťou vozidla, poskytuje základňa Isofix priame spojenie medzi detskou sedačkou a podvozkom. To zvyšuje bezpečnosť a ochranu dieťaťa v prípade nehody.
 • Menšie riziko zlej montáže ako pri detských zadržiavacích systémoch, ktoré používajú pás. Základňa Isofix sa inštaluje rýchlejšie a pohodlnejšie a umožňuje väčšie pohodlie, napríklad pri prevode do iného vozidla.
 • Viac pohodlia a obratnosti pri inštalácii a demontáži autosedačky s dieťaťom alebo bez neho v porovnaní s detskými zadržiavacími systémami s pásmi. Musíte len odopnúť tašku, aby ste mohli dieťa odstrániť z vozidla.

Čo je systém Isofix?

Systém Isofix sa skladá zo série kotviacich bodov, ktoré sú priskrutkované alebo privarené k karosérii vozidla a zahŕňajú háky pre detské zadržiavacie systémy. Systém Isofix sa môže skladať z dvoch alebo troch kotvových bodov v závislosti od veku vozidla. Staršie vozidlá majú obvykle dve kotvy umiestnené medzi operadlom a sedadlom vozidla; zatiaľ čo najmodernejšie vozidlá majú ďalšiu tretiu kotvovú úchytku (horný popruh), ktorá môže ísť na podlahu priestoru pre cestujúcich, na spodnú časť operadla alebo dokonca na strechu vozidla. To zvyšuje bezpečnosť tým, že zabraňuje prevráteniu sedadla.

Aké typy báz ISOFIX existujú?

Základne Isofix môžu byť univerzálne alebo polouniverzálne. Na rozdiel od toho, čo naznačuje jeho názov, neznamená to, že univerzálne základne sú vhodné pre všetky autosedačky, ale že je rozdiel v počte existujúcich ukotvovacích bodov:

 • Univerzálne základne Isofix -  to zariadenia, ktoré sú navrhnuté tak, aby používali tri pripájacie body Isofixu a sú najbezpečnejšie.
 • Polouniverzálne základne Isofix: majú dva body ukotvenia, ktoré ponúkajú menšiu bezpečnosť, ale sú stále lepšie ako ukotvenie pomocou pásu.

Pri kúpe základne Isofix je dôležité zvážiť, či je univerzálna alebo polouniverzálna, pretože univerzálne základne sa môžu inštalovať iba do najmodernejších vozidiel, ktoré obsahujú tri podporné body (vyrobené od roku 2011).

Ako nainštalovať základňu Isofix?

Postup montáže základne Isofix sa líši v závislosti od výrobcu. Najlepšie je prečítať si pokyny na inštaláciu základne Isofix, odporúčania dostupné na produktovom liste v detských online obchodoch, ako je Bebitus, a informácie a videá, ktoré nájdete na oficiálnych stránkach výrobcov.

To znamená, že v zásade je pri inštalácii základne Isofix potrebné uvoľniť svorky základne z ich ochranného krytu alebo obalu, umiestniť základňu na sedadlo, až kým sa klipy nezhodujú s kotvami Isofix (niekedy môžu byť skryté čalúnením). vozidlo alebo ochranný kryt musia byť odstránené) a zatlačte, kým nie sú kotvy správne pripevnené.

Zvyčajne budete počuť kliknutie, keď sú upevňovacie prvky pripevnené k kotvám, ale to nestačí na overenie, či je základňa Isofix správne nainštalovaná.

Najlepšie základne Isofix obsahujú indikátor svorky, ktorý vizuálne ukazuje, keď je základňa správne ukotvená. Ak chcete byť istí, môžete jemne roztiahnuť a stlačiť základňu, aby ste sa uistili, že sa nepohybuje. Ak je to univerzálna základňa Isofix, ktorá obsahuje tretiu kotvovú úchytku alebo horný popruh, musíte ju pripevniť k zemi, základni operadla alebo streche vozidla v závislosti od systému, ktorý používate.

 

Obrázok 2 Základne článkov Isofix.png

Po dokončení inštalácie základne Isofix na sedadle bude pripravené umiestniť na ňu detský nosič skupiny 0+ alebo detský zadržiavací systém, ktorý ste si zakúpili (a musí byť kompatibilný so základňou). Spojenie je uskutočnené kliknutím a ďalší vizuálny indikátor ukazuje, či je prepravná taška správne zaistená.

Pri demontáži základne Isofix zo sedadla musíte postupovať rovnakým spôsobom, ale naopak. Odporúča sa však zvoliť si sedadlo vozidla, kde môžete nechať základňu Isofix natrvalo namontovanú, takže ju nemusíte robiť zakaždým.

Pamätajte, že súčasné predpisy umožňujú inštaláciu detských zadržiavacích systémov iba na zadné sedadlá . Je možné ich namontovať na sedadlo spolujazdca iba vtedy, keď vozidlo nemá zadné sedadlá alebo všetky sú obsadené detskými sedačkami.

Galaxy Group 0+ Rear Facing Car Seat With Isofix Base

Ako si vybrať základňu Isofix?

Ak si chcete kúpiť základňu Isofix, musíte najskôr overiť, či má vaše vozidlo systém Isofix (malo by to byť, pokiaľ to nie je trochu starý model). Môžete to skontrolovať v technickej dokumentácii vozidla alebo hľadať kotvové úchytky Isofix, ktoré sú zvyčajne medzi sedadlom a operadlom zadných sedadiel.

Ďalej by ste mali skontrolovať, či ide o kotvu Isofix s dvoma alebo tromi bodmi (v takom prípade musí existovať tretia kotva v podlahe, strope alebo základni sedadla). Ak ide o dvojbodovú kotvu, odporúča sa kúpiť polouniverzálnu základňu Isofix. V prípade, že má vaše vozidlo tretí kotviaci bod (Top Tether), je lepšie kúpiť univerzálnu základňu Isofix, ktorá podporuje tento ďalší tretí upevňovací bod. Keď si vyberiete základňu Isofix, musíte si kúpiť autosedačku skupiny 0+, ktorá je kompatibilná so základňou, ktorú máte.

Je dôležité, pretože hoci všetky základne Isofix sú kompatibilné s automobilmi, ktoré majú Isofix, nie sú kompatibilné so všetkými zadržiavacími systémami pre deti. Každá značka má zvyčajne svoje vlastné rodiny základní Isofix a kompatibilné nosiče pre deti.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa zakúpenia základne Isofix, obráťte sa na spoločnosť Minre.sk a naši odborníci na detské záchytné systémy vám radi poradia. V našom internetovom obchode starostlivosti o deti nájdete najlepšie základne Isofix od značiek ako Jané, Bébé Confort, Cybex, Inglesina, Tuc Tuc, Baby Jogger, Babyhome atď. s kompletnými informáciami, obrázkami, fotografiami, videami a pokynmi.

ZÁVERY
 • Základňa Isofix je zariadenie, ktoré sa pripevňuje k sedadlu vozidla na rýchlu a ľahkú inštaláciu detskej sedačky do automobilu
 • Hlavnou výhodou základní Isofix je okrem bezpečnosti to, že vám umožňujú umiestniť a odstrániť prenosný vozík alebo detský nosič len niekoľkými kliknutiami.
 • Systém Isofix môže mať dve alebo tri kotvy v závislosti od veku vozidla a základňa Isofix musí byť s nimi kompatibilná.
 • Inštalácia základne Isofix je jednoduchá a rýchla, je však potrebné riadiť sa pokynmi výrobcu a skontrolovať vizuálne indikátory
 • Okrem základne Isofix je potrebné kúpiť detský zádržný systém skupiny 0+ kompatibilný so základňou a vhodný pre hmotnosť a veľkosť dieťaťa.

RÝCHLY VIDEO NÁVOD TU->>

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Obľúbené značky

Prečo si vybrať nás?

Minre.sk vzniklo na základe 10-ročných skúseností s podnikaním v online svete. Doteraz sme zákazníkom ponúkali iba spotrebný tovar. Minre.sk, je ďalším odvetvím, ktoré má uspokojiť našich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli rozšíriť svoje portfólio o potreby s detským tovarom.

O firme