Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-14 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. BABY BLOG
  4. 7 tipov ako správne vybrať detský kočík!

Potrebujete poradiť?

7 tipov ako správne vybrať detský kočík!

Pri výbere kočíka pravdepodobne každého nadchádzajúceho rodiča ohromí množstvo typov a modelov detských kočíkov. Zorientovať sa v tak širokej ponuke a vybrať si ten najlepší kočík pre vaše potreby, nie je jednoduchá úloha. Kočík by mal spĺňať určité parametre, ktoré však nemôže použiť všeobecne.

Iné požiadavky bude mať rodina žijúca vo veľkom meste a iné rodina na dedine. Je potrebné aby si každý rodič rozmyslel, čo od kočíka očakáva. Medzi základné oblasti, ktoré je nutné si pri výbere ujasniť, preto patrí životný štýl, bezpečnosť a dizajn.

 

1. Terén

Související obrázek

Ako už bolo povedané, je úplne zásadný v  akom prostredí a akým životným štýlom žijete . Do terénu sa hodí odolný kočík, ktorý vďaka odpruženie (ideálne všetkých kolies), bude pre dieťa pohodlnejšie. Vhodné sú tiež veľká, najlepšie nafukovacie kolieska.

Oproti tomu v meste, kde býva hlavnou požiadavkou jednoduchá ovládateľnosť kočíka, je dobré zvoliť kolieska otočné o 360 ° . Na výber sú kočíky v  trojkolesovom a štvorkolesovom prevedení. Aj táto voľba sa odvíja od miesta kde žijeme. S trojkolkami sa poväčšinou lepšie manipuluje, avšak do terénu už tak praktické nie sú.

Ak často cestujete automobilom, je vhodný ľahší kočík s možnosťou jednoduchého rozloženia a opätovného zloženia. Zohľadnite aj ďalšie aktivity, ktorým by ste sa s dieťaťom radi venovali.

Napríklad ak plánujete, že budete chcieť s kočíkom prevádzkovať inline korčuľovanie, bude sa hodiť kočík s  ručnou brzdou . Pri rýchlej jazde je potreba predné kolesá zaaretovať , preto pri výbere vždy skontrolujte možnosti a funkčnosť aretácia kolies.

2. Pohodlie a bezpečnosť

Kritérium bezpečnosti kočíka je samozrejmosťou, avšak nie všetky ho spĺňajú. Ak výrobca uvádza, že je u kočíku dodržaná norma CSB EN 1888 , môžete si byť istí, že sa jedná o bezpečný výrobok, ktorý prešiel všetkými testami a spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky.

Pri výbere v obchode je tiež dobré skontrolovať kvalitu bŕzd . Stačí kočík umiestniť na naklonenú rovinu a zabrzdiť. Vyberajte kočík s dostatočne priestrannou hlbokou korbou. Dieťa sa v nej cíti pohodlne a tiež z nej hneď nevyrastie. Pre prenášanie najmenších bábätiek alebo spiacich detí je praktické, ak je možné korbu ľahko "vycvaknout" z podvozku. Alternatívou môže byť vyberateľná vnútorná taška, ktorá je vnútri korby.

Pohodlie zvýši tiež možnosť polohovania rukoväti . Zmenu smeru jazdy dieťaťa uvítate predovšetkým keď proti vám svieti slnko, je nepríjemný vietor alebo dážď. Tu je však potrebné dať si pozor. Nie všetky modely kočíkov polohovať rukoväť umožňujú.

Výsledek obrázku pro STROLLER BABY MUM

3. Kompatibilita a praktickosť

Na krátky nákup alebo trebárs k doktorovi je praktické, ak je možné nasadiť autosedačku , v ktorej dieťa vezieme, na podvozok. Najčastejšie preto ľudia volia kočík kombinovaný. Uprednostnite kočík, u ktorého je možné všetky časti poťahu odopnúť a vyprať .

Nezabudnite premyslieť tiež farbu, aby vám ladila s ostatnou výbavou. Spomenúť musíme aj veľkosť úložného priestoru pod kočíkom, ktorá sa u jednotlivých modelov veľmi líšia. Predovšetkým na nákupoch sa potvrdí, že čím väčší priestor je, tým lepšie.

 

Podľa typov kočíkov

Kočíky je možné rozdeliť na hlboké , športové kombinované a ľahké (tzv. Golfové palice) . Dieťa bude najprv potrebovať kočík hlboký, ktorý mu bude slúžiť do cca 8 mesiacov.

Potom nasleduje športový kočík s polohovateľnou sedačkou , ktorý dieťa využije asi do dvoch rokov veku. Golfové palice slúži na prepravu väčších detí (cca od 2-4 rokov) a radí sa tiež medzi športové kočíky. Charakteristická je pre nich veľmi nízka hmotnosť a skladnosť, čo rodičia využívajú vtedy, ak chcú dieťa len nechať v kočíku odpočinúť či vyspať.

V súčasnosti však už väčšina rodičov nekupuje všetky tieto kočíky zvlášť, ale volí tzv. Kombinovaný kočík . Teda podvozok, na ktorý možno umiestniť vaničku hlbokého kočíka, sedacia časť športového kočíka a tiež autosedačku pre najmenšie deti (0-13 kg).

4. Kombinované kočíky

V posledných rokoch je najčastejšou voľbou rodičov kočík kombinovaný. Taký multifunkčný kočík v sebe zahŕňa hlboký kočík pre najmenšie bábätko i športové pre staršie deti a vydrží dieťaťu viacmenej na celé detstvo. K podvozka je vždy tiež možné pripevniť autosedačku, a ak set obsahuje aj autosedačku typu vajíčko, označuje sa často ako " trojkombinácia ". či-že sa rozhodnete pre autosedačku iné značky, je možné ju spravidla k podvozku pripevniť pomocou adaptérov (nájdete napríklad na https://prislusenstvi-ke-kocarkum.heureka.cz/f:8291:5558283/).

Kombinované kočíky sú dobre skladné , nevýhodou býva vyššia hmotnosť a tiež obstarávacia cena . Častým problémom sú tiež menšie korby, čo sa však dá vyriešiť hlbokú prenosnou taškou, ktorá sa používa u športovej verzie pre nesediace deti. U niektorých kombinovaných kočíkov však už korby bývajú rovnako priestranné, ako u tých hlbokých. Športová verzia býva porovnateľná so "športiakom" bez kombinácie. Možno teda povedať, že výber kombinácia je dobrou voľbou. Nie nadarmo je tento typ kočíka u rodičov najobľúbenejšie .

Kočík trojkombinácia Trio Activ3 - Dove Grey

5. Hlboké kočíky

Kočík kombinovaný 2v1 Grand Fuchsia Gmini

Tento typ kočíka je určený pre novorodencov a deti do cca 8 mesiacov veku . Deti sa v ňom cíti dobre, pretože je veľký, priestranný a má veľké kolesá a pruženia. Nevýhodou je, že je aj napriek vysoké obstarávacie náklady neskladný, ťažký a je možné ho využiť pomerne krátko. Niektoré väčšie deti z neho vyrastú aj pred dovŕšením šiesteho mesiaca.

Aj z tohto dôvodu väčšina výrobcov nevyrába čisto hlboké kočíky , ale umožňuje možnosť ich prestavenia na športovú verziu vo chvíli, keď dieťa z korby vyrastie. Hlboké kočíky, ktoré takto prestavať nemožno, vyrába len hŕstka výrobcov. Jedná sa skôr o klasické modely, často v retro štýle .

6. Športové kočíky

Športové kočíky sú určené pre deti, ktoré samy sedia , alebo pre tie, ktoré sa už nezmestia do korbičky. Polohovacie sedačka umožňuje nastavenie aj do polohy ležmo, takže je zabezpečená dostatočná podpora chrbta. Tieto kočíky často disponujú veľkými odpruženými kolesami, ktoré sú vhodné do terénu. Športové kočíky sú väčšinou ľahké a dajú sa jednoducho zložiť do auta.

7. Golfové palice

Kočíky typu "golfové palice" slúži pre sediace deti na prepravu na kratšie vzdialenosti. Sú ľahké , jednoducho sa skladajú a rozkladajú , ideálne do dopravných prostriedkov . Na dlhé cesty však vhodné nie sú. Väčšinou majú kolieska bez odpruženia, opora chrbta nie je dostatočná a pre dieťa tak je dlhá jazda v ňom nepohodlná. Malá kola tiež nie sú vhodné do terénu alebo snehu. Na trhu existujú drahšie a prepracovanejšie modely, ktoré sú však porovnateľné so "športiakom" alebo sa športové verziou kočíka kombinovaného.

Výsledek obrázku pro Musca Heritage ForestVýsledek obrázku pro Kočárek golfový Musca

 

 

 

 

 

 

 

 

PRE VÝBER KOČÍKA ONLINE TU-->

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Obľúbené značky

Prečo si vybrať nás?

Minre.sk vzniklo na základe 10-ročných skúseností s podnikaním v online svete. Doteraz sme zákazníkom ponúkali iba spotrebný tovar. Minre.sk, je ďalším odvetvím, ktoré má uspokojiť našich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli rozšíriť svoje portfólio o potreby s detským tovarom.

O firme